KEHOP 5.4.1. pályázat

Kismagos

Erdei iskola, oktatóközpont és szállás a Börzsöny kapujában…

Környezeti nevelés

Természetfürkész programok óvodásoktól a pedagógusokig…

Ökoturizmus

Élménygazdag túrák összhangban a természettel…

Virágzó vidékért

Helyi kézműves termékek, tájértékek, tegyünk a vidékért…

Magosfa kiadványok

Terepi határozók, pedagógus kiadványok, ökoturisztikai kiadványok…

Turisztikai képzés a Börzsöny és a Dunakanyar térségében

turisztikai képzés 3(A helyek beteltek, ezért sajnálattal, de jelentkezést már csak várólistára tudunk elfogadni.) A Magosfa Alapítvány szakértők bevonásával ingyenes turisztikai képzést szervez kismarosi oktatóközpontjában. Várjuk mindazok jelentkezését elsősorban a Dunakanyar bal partja és a Börzsöny térségéből, akik turizmus területén dolgoznak, vagy ezen a területen szeretnének tevékenykedni, és érdekli őket a látnivalók bemutatásának korszerű módszerei, az (öko)turizmus fejlesztése, környezetkímélő megoldások és a szolgáltatók közötti térségi együttműködés. Az 5×1 napos, gyakorlatias képzés 2017. június első felében indul. Jelentkezési határidő a képzésre: 2017. május 22.

Turisztikai szolgáltatásait bővítené, fejlesztené, érdeklik a gyakorlati megoldások? A túravezetés, a látnivalók bemutatásának korszerű módszereit sajátítaná el? Szakértőket, vagy olyan turisztikai szolgáltatókat akar megismerni, akik tapasztalataikkal tudják segíteni az Ön terveinek megvalósítását, a felmerülő problémák megoldását? Szeretné környezetkímélőbbé, fenntarthatóbbá tenni munkáját, cége tevékenységét? Találkozni kíván térségbeli turisztikai vállalkozókkal, akikkel együtt gondolkozhat, ötletelhet, később együttműködést alakíthat ki?

Várjuk a Magosfa Alapítvány ingyenes, 5×1 napból és külföldi tanulmányútból álló gyakorlatorientált képzésére, amelyet a témában jártas szakértők tartanak!

turisztikai képzés 6A képzés során hozzájut azokhoz az információkhoz, amelyek segítik turisztikai szolgáltatásainak fejlesztésében, bővítésében, korszerű megoldások, módszerek alkalmazásában, így például a térség látnivalóinak élménygazdagabb bemutatásában. Az előadások témakörét többek között a következő témák alkotják majd: turisztikai látnivalók korszerű bemutatása, interpretáció, felfedező feladatok (questing);  turisztikai minősítések, védjegyek; az ökoturizmus és a környezetkímélő turizmus ismérvei, hasznai; környezetvédelem, fenntarthatóság a turizmusban, gyakorlati megoldások; helyi termékek szerepe a turizmusban. Törekszünk arra, hogy a képzés gyakorlatias, közvetlen és interaktív legyen, ezért az előadások mellett számos beszélgetést, kiscsoportos munkát, együttgondolkodást is tervezünk, valamint a 3. képzési napon tanulmányútra megyünk turisztikai szolgáltatókhoz a Dunakanyar térségében. Végül a képzés résztvevői részt vehetnek 2017 októberében az ötnapos, szlovákiai tanulmányúton.

A képzés nem titkolt célja, hogy a Dunakanyar és a Börzsöny turisztikai szolgáltatóit jobban megismertesse egymással, együttműködések kialakítására, fejlesztésére lehetőséget teremtsen.

A képzésre jelentkezőket elsősorban a Dunakanyar bal partjáról és a Börzsöny térségéből várjuk.

A képzés 2017. június 8-án indul, és két júniusi alkalmat követően szeptemberben folytatódik. Az időpontokat a résztvevőkhöz igazítjuk – ezzel kapcsolatos kérdésünk a jelentkezési lapon szerepel.

turisztikai képzés 5A képzés ingyenes, a Magosfa Alapítvány biztosítja a képzés infrastruktúráját, az oktatási anyagot, a résztvevők ellátását, a két tanulmányút költségeit (szállás, ellátás, utazás). A résztvevőknek egyedül a képzésre való eljutás költségét kell állniuk.

A képzés helyszíne: Kismagos Környezeti Nevelési és Ökoturisztikai Központ, Kismaros, Láng u. 4.

Jelentkezni 2017. május 22-ig, hétfőig az on-line jelentkezési lap visszaküldésével lehet. Kattintson ide, és a jelentkezési lap megnyílik. A képzésről a részletes információkat (pl. pontos időpontok, részletes tematika) május 31-ig megküldjük a résztvevőknek.

További információ: Kelemen Zoltán, kepzes@magosfa.hu, vagy (27) 375 450 és (20) 984 3946

Szabad felhasználású fotók forrása: fortepan, Wikimedia Commons

A képzéshez kapcsolódó korábbi cikkeink: Helyi termékes képzés Erasmus+ program keretében és Sikeresen zárult a helyi termékes képzés

A képzést az „Oktatás a fenntartható vidékért” című, cseh-magyar-szlovák Erasmus+ pályázati projekt keretében valósítjuk meg. Azonosító száma: 2015-1-CZ01-KA204-013845

Az Európai Bizottság támogatást nyújtott a képzés költségeihez. Ez a közlemény a szerző nézeteit tükrözi, és az Európai Bizottság nem tehető felelőssé az abban foglaltak bárminemû felhasználásért.

EU flag-Erasmus+_vect_POS