Két műhelymunkán segítettünk tanulni a természettől
Végéhez közeledik biomimikrivel foglalkozó projektünk, így eljött az ideje, hogy bemutassuk, milyen új anyagokkal tehetik színesebbé, élvezetesebbé a tanórákat a pedagógusok. Műhelymunkáink története.
Két alkalommal tartottunk műhelymunkát „Tanuljunk a természettől – fenntarthatóbb jövő a természet ötleteivel” (BioLearning for the Future) c. projektünk keretében. Az elsőt a Fűvészkertben tartottuk április 26-án, a másodiknak a Magyar Környezeti Nevelési Egyesület adott otthont május 11-én.
Mindkét alkalmon néhány biomimikri példa vetítése után röviden bemutattuk a projektet, valamint azt, hogyan illeszkedik az oktatásba a biomimikri. Ezután részletesen végig néztük a honlapot, kitértünk a felépítésére, a biomimikri történetekre és a foglalkozásokra is.
A műhelymunka második részében az asztalokra kihelyezett eszközök és feladatleírások segítségével kipróbálták a résztvevők a foglalkozások egy részét, majd végig haladtak a feltalálás lépcsőfokain is: kiválasztottak egy élőlényt, megfigyelték azt, valamelyik érdekes részére koncentrálva kérdéseket tettek fel, amelyeket meg is válaszoltak; ezután került sor az ötletelésre, és a találmány kidolgozására. Végül a kiscsoportok bemutatták egymásnak „biotalálmányaikat”.
Miután saját maguk kipróbáltak mindent, arra bíztattuk őket, hogy szervezzenek Biomimikri napot saját iskolájukban. Ehhez nem kell mást csinálni, csak regisztrálni egyszerűen és ingyenesen, mi pedig elküldjük a tudnivalókat. A Biomimikri napról bővebb információkat honlapunkon talál.
A projekt az Erasmus+ támogatásával valósul meg.